Menu
0 Comments

فرق بازداشتگاه و زندان در آمریکا چیست؟

فرق بازداشتگاه و زندان در آمریکا چیست؟

منبع:

Difference between jail and prison in America!

ترجمه: هفته بازار

در حبس بودن، به هر شکلی، یک تجربه ناخوشایند است. با این حال، سیاست‌ها، حقوق و زندگی یک فرد محبوس می‌تواند تفاوت‌های بسیاری داشته باشد. آیا او در بازداشتگاه (Jail) به سر می‌برد یا در یک زندان (Prison)؟

اساسی‌ترین تفاوت، در مدت زمان است. بازداشت یک فرد، معمولا به وسیله مقام‌های محلی و برای دوره‌ای کوتاه قبل از جلسه دادگاه یا پس از محکومیتی کوتاه‌مدت صورت می‌گیرد. بازداشت در موارد نادری از یک سال، فراتر می‌رود. بازداشتگاه‌ها برای گذراندن دوران محکومیت جرائم کوچک نیز به کار می‌روند و معمولا برنامه‌های روزانه، اردوهای آموزشی و گاهی برنامه‌های تحصیلی، کاری و شغلی دارند. هر چند این برنامه‌ها به طور معمول برای بهبود زندگی محبوسان و آماده‌سازی آنها برای بازگشت قدرتمند به زندگی است، گاهی با هدف مشغول نگه داشتن آنها و جلوگیری از ایجاد دردسر طراحی می‌شوند.

در طرف دیگر، زندان‌ها وجود دارند که به وسیله دولت یا اداره فدرال زندان‌ها اداره می‌شوند. زندان‌ها معمولا برای مجرمان جرائم جدی و تبهکاری استفاده می‌شوند. زندان‌ها برنامه‌های مختلفی دارند که با توجه به سطح محکومیت زندانیان متفاوت است. به طور معمول، افرادی که سطح محکومیت پایین‌تری دارند و یا در شرف آزاد شدن هستند، در منازل نیمه‌راه، برنامه‌های شغلی و طرح‌های بازگشت به جامعه قرار می‌گیرند.

به دلیل آنکه زندان‌ها برای حبس طولانی‌مدت در نظر گرفته شده‌اند، برای تامین نیازهای روزانه ساکنان خود، شرایط بهتری دارند. اما بازداشتگاه‌ها با جمعیت بیشتر و امکانات کمتری مواجه هستند. نتیجه آن است که بسیاری از متهمان ترجیح می‌دهند تا در زندان باشند تا به تسهیلات بهتر، برنامه روزانه منظم‌تر و برنامه‌های متنوع‌تری دسترسی داشته باشند. در حقیقت، افراد سابقه‌دار، معمولا اگر حق انتخاب داشته باشند، تقاضای گذران محکومیت در زندان می‌کنند. برخی از محبوسان از این گله دارند که تردد بیش از حد در بازداشتگاه‌ها باعث مختل شدن خواب، غذا خوردن و فعالیت‌های ورزشی آنها می‌شود. برخی از بازداشتگاه‌ها حتی با کمبود بودجه مواجه هستند و این مساله بر مواردی مانند کیفیت غذای آنها اثر می‌گذارد. نتیجه آن است که حتی شکایت‌هایی در مورد حقوق زندانیان و محبوسان این بازداشتگاه‌ها به دادگاه ارائه می‌شود.

در هر دو سیستم، محبوسان حق ملاقات دارند. آنها همچنین حقوق اساسی هر زندانی را دارند. از جمله این حقوق می‌توان به رفتار انسانی، مصونیت از مجازات‌های ظالمانه و غیرمعمول، مصون بودن از آزار جنسی، حق دسترسی به دادگاه، حق دسترسی به خدمات درمانی و مصون بودن از نژادپرستی اشاره کرد. هر چند حقوق زندانیان، کمتر از شهروندان عادی است، آنها هم حق محدود آزادی بیان، حق مالکیت و سایر حقوق ابتدایی بشر را دارند.

اگر شما یا یکی از آشنایانتان زمانش را پشت میله‌ها می‌گذراند، باید با یک وکیل صحبت کنید. یک وکیل ممکن است بتواند شما را تبرئه کند. حتی اگر این موضوع نیز امکان‌پذیر نباشد، دست کم می‌تواند از مدت محکومیت شما بکاهد. شما می‌توانید فهرستی از وکلای ناحیه خود را در وبسایت ما (HG.org) و در بخش شرکت‌های حقوقی مشاهده کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *