Menu
0 Comments

اتهام «بانک آمریکا» به تبعیض علیه ایرانی-آمریکایی‌ها

اتهام «بانک آمریکا» به تبعیض علیه ایرانی-آمریکایی‌ها

منبع: فوربس

ترجمه: مهدی رحمتی

بانک آمریکا (Bank of America) در حق بسیاری از مشتریان ایرانی خود تبعیض قائل شده و حساب‌های آنها را مسدود کرده یا بسته است. این موضوع را شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) اعلام کرد.

نایاک عنوان کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، «نمی‌تواند توجیه‌کننده و بهانه‌ای برای تبعیض توسط بانک‌ها و شرکت‌های آمریکایی باشد.» این شورا همچنین در تاریخ هشتم می، در نامه‌ای به مدیرعامل بانک آمریکا، برایان موینیهان خواستار پایان سریع اقدام این بانک برای انسداد حساب‌های ایرانیان شد.

به گفته جمال عبدی، مدیراجرایی نایاک، اقدام بانک آمریکا باعث حیرت مشتریان ایرانی این بانک شده و زنگ هشداری درباره این رفتارها به صدا درآورده است. عبدی بیان کرد: «اگر بخواهم صادق باشم، مانند آن است که به همه ما حمله شخصی شده باشد. ما متوجه این مساله هستیم که تحریم‌های ایالات متحده پیچیده بوده و هدفش احتمالا دولت ایران است، اما هیچ بهانه‌ای برای بانک آمریکا وجود ندارد که بخواهد بین مشتریان خود تبعیض قائل شده و مردم عادی را مجازات کند.» وی ادامه داد: «احساس شدید ناامنی به شما دست می‌دهد زمانی که متوجه می‌شوید (به دلیل اختلاف بین دولت کشورها) به ناگاه از دسترسی به پول خودتان منع شده‌اید. در این شرایط، ممکن است حتی امکان پرداخت هزینه‌های اولیه زندگی و اجاره خود را نداشته باشید.»

اما بانک آمریکا، اولین بانکی نیست که دست به مسدودسازی حساب مشتریان ایرانی خود زده است. عبدی توضیح داد که در 6 سال گذشته، شکایت‌های مشابهی علیه چیس (Chase)، تی‌دی بانک (TD Bank)، تی‌سی‌اف بانک (TCF Bank) و بانک هاوایی (Bank of Hawaii) به دست شورای ملی ایرانیان آمریکا رسیده است.

اما شکایت‌های سال 2017 و 2018 مطرح شده در نایاک، بیش از همه حول رفتار «مایوس کننده» بانک آمریکا است.

با توجه به آنکه از این بانک خواسته شده تا در مورد انسداد حساب‌ها توضیح دهد، مقام‌های مسئول آن به سرعت اقدام به پاسخگویی کردند.

بتی ریس، سخنگوی بانک آمریکا در امور مشتریان محصولات و کانال‌های بانکی، در ایمیلی توضیح داد: «ما براساس ملیت مشتریان و همچنین بدون اطلاع قبلی، حساب‌های آنها را نمی‌بندیم.» ریس که نمی‌توانست به موارد خاص بپردازد، تنها توضیح داد: «ما همچنان فعالیت‌ها و عملیات حساب‌هایمان را منطبق با تحریم‌های ایالات متحده و الزامات قانونی به پیش می‌بریم. ما می‌خواهیم به مشتریان خود اطمینان بدهیم که هنوز هم گردش‌های حساب مردم عادی و افرادی که خارج از کشورهای تحریم‌شده حضور فیزیکی دارند و زندگی می‌کنند، در جریان است.»

او در پایان بیان کرد: «با این حال، ما باید اطمینان یابیم که مشتریانمان خارج از کشورهای تحریم‌شده زندگی می‌کنند و اگر نتوانیم حضور فیزیکی آنها را تایید کنیم، بنابر الزامات قانونی حساب‌های آنها را به طور موقت مسدود می‌کنیم.»

در هر صورت، به گفته عبدی، برخی از مشتریان ظاهرا متوجه استعلام بانک نشده‌اند و تنها زمانی متوجه به بسته شدن یا مسدود شدن حساب‌هایشان شده‌اند که قصد استفاده از کارت‌های اعتباری یا خودپرداز بانک داشته‌اند.

مشتریان مبهوت‌مانده

دو هفته پیش، یک شهروند ایرانی-آمریکایی که در بانک آمریکا حساب داشت، در حال خرید خانه بود و آماده می‌شد تا مبلغ پیش‌پرداخت وام خود را بپردازد. اما به گفته عبدی، او با کمال حیرت متوجه شد که بانک، حساب او را به حال تعلیق درآورده است.

عبدی توضیح داد: «خرید خانه و به نتیجه رسیدن آن، یک فرایند دشوار است و زمانی که متوجه شوید پول‌هایی که روی آن حساب باز کرده بودید، مسدود شده‌اند، به شما استرس زیادی وارد خواهد شد.» عبدی ادامه داد: البته در این مورد، بانک توانست پیش از آنکه فرصت خرید خانه مدنظر از دست برود، یک چک برای مشتری ایرانی خود بنویسد.

در مورد دیگری که مدیراجرایی شورای ملی ایرانیان آمریکا به تشریح آن پرداخت، یک دانشمند کامپیوتر ایرانی که با همسرش در دره سیلیکون زندگی می‌کنند و ویزای معتبر دارند، ناگهان متوجه شد که حسابش در بانک آمریکا مسدود شده است. بانک از پرداخت پول‌های آنها که به هزاران دلار می‌رسد، امتناع می‌کرد و همسر باردار این دانشمند پیش از تماس با نایاک، به مدت 3 ماه مایوس و مستاصل بود؛ چرا که برای ملاقات پزشک و درمان‌های خود نیاز به آن پول داشت.

نایاک گزارش داد که بانک آمریکا، پس از یک هفته مذاکره با این شورا، در نهایت پول مشتری ایرانی خود را در اختیار او قرار داد؛ با این حال، نه از عذرخواهی خبری بود و نه از یک دلیل قانونی موجه برای ایجاد این مشکلات بزرگ برای مشتریانش.

 این اتفاقات، پس از صحبت‌های فوریه ترامپ رخ می‌داد که تحریم‌هایی علیه ایران وضع کرد و فعالیت‌های هسته‌ای ایران را محکوم کرد؛ اقداماتی که البته با موضع مخالف فرانسه، آلمان، بریتانیا و بسیاری دیگر از متحدان قدیمی آمریکا مواجه شد.

بانک آمریکا هنوز به نامه نایاک پاسخی نداده است، اما براساس گفته‌ها، این بانک از سال 2014 و در زمان تحریم‌های آن سال نیز، شروع به بستن حساب‌های تعدادی از مشتریان ایرانی یا ایرانی‌تبار خود کرده بود.

نایاک در نامه ماه می خود توضیح داد: «ایرانی-آمریکایی‌های عادی که گاهی مجبور به سفر به ایران هستند، مساله تحریم‌ها را پیچیده می‌کنند و نمی‌توان تصمیم ساده‌ای در قبال آنها اتخاذ کرد؛ با این حال، قوانین تحریم نمی‌توانند حقوق مدنی و آزادی‌های شهروندان و مشتریان بانک را از بین ببرند.»

در این نامه، همچنین آورده شده است: «مایه نگرانی عمیق است که پس از 4 سال، هنوز هم بانک آمریکا از رفتارهای خود در قبال مشتریان ایرانی خود دست برنداشته و به بهانه تحریم و تنها به این دلیل که یک مشتری، ایرانی است، در حق آنها تبعیض قائل می‌شود.»

امید به همکاری

شورای ملی ایرانیان آمریکا از سال‌ها پیش شکایت‌هایی پیرامون مسدودسازی و بستن حساب‌های ایرانیان را دریافت کرده است. برخی از موارد بانک‌های دیگر حتی به سال 2012 بازمی‌گردد و در این 6 سال ایرانیان بسیاری با مشکلات برداشت پول مواجه شده‌اند و برخی از آنها حتی دانشجو بوده و مجبور به قرض گرفتن شده‌اند.

در این میان، همانطور که گفته شد، بانک‌های مختلفی مانند تی‌دی بانک و بانک هاوایی اقدام به مسدودسازی حساب‌های مشتریان ایرانی خود کرده بودند. اما با پیگیری‌های شورای ملی ایرانیان آمریکا، بسیاری از این موارد حل و فصل شدند. عبدی توضیح داد که می‌توان به بانک هاوایی اشاره کرد که پس از ایجاد مشکل برای برخی از مشتریان ایرانی خود، صمیمانه به دنبال آن بود که مشکلات حل شوند و همکاری خوبی هم با شورای ملی ایرانیان آمریکا داشت.

با این حال، پاسخ مسئولان بانک آمریکا به نایاک، «در بهترین حالت با اکراه و اجبار» بوده است و انتظار می‌رود که این بانک نیز با پیگیری‌های در حال انجام، همکاری بیشتری برای حل مشکلات ایجاد شده برای مشتریان ایرانی خود انجام دهد.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *